آخرین اخبار
جلسه آموزشی تخصصی موسسه رسالات و دعوت از حجت الاسلام والمسلمین طائب

جلسه آموزشی تخصصی موسسه رسالات و دعوت از حجت الاسلام والمسلمین طائب مطلب ویژه

image 2018 8 15 11 44 5 4 F99

 

جلسه اموزشی حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب در مورد تاریخ و مردم سیستان و بلوچستان می گوید:

حجةالاسلام والمسلمین مهدی طائب در پایان اظهار داشت: با توجه به حساسیت مقام معظم رهبری و تعیین نماینده در مناطق سیستان و بلوچستان، زمینه های مشکل ساز، کاهش پیدا کرده و ما از آقایان مولوی ها سخنان خوبی می شنویم. راجع به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، امام حسین علیه السلام و به طور کلی اهل بیت علیهم السلام مطالب جالب و اعجاب برانگیز مطرح می کنند. البته افرادی هم هستند که سیاسی کاری و شیطنت می کنند که این مطالب در جای خود مهم است.

حجةالاسلام والمسلمین مرتضی استقامت، رییس مؤسسه آموزشی پژوهشی رسالات ، در سخنانی، تبلیغ را هنر رساندن و چگونه رساندن یک پیام به مخاطبان شیفته آن دانست و گفت: عزیزان مستحضر هستند که تبلیغ در مناطق سنی نشین، خصوصیات خاص خودش را دارد لذا می طلبد، جلسه ای جداگانه داشته باشیم تا نسبت به این ظرفیت ها تذکر داده شود.

وی سخت کوشی و درد دین داشتن و عدم ورود در جناح بندی های سیاسی را از شرایط تبلیغ و مبلغ خواند و اظهار داشت: همان طور که امیرالمومنین علیه السلام در وصف پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند: طبیب دوار بطبه، مبلغ باید به سراغ مخاطب برود نه این که بنشیند تا مخاطبان خودشان جمع شوند.

وی توضیح داد: فرق بین وهابی و غیر وهابی در این است که وهابی ها می گویند که ما مقلد نیستیم بلکه سلفی هستیم ولی در عمل مقلد محمدبن عبدالوهاب، ابن تیمیه و ابن قیم و... هستند. ولی حنفی ها مقلد ابوحنفیه هستند البته از ابوحنفیه، کتاب فقهی باقی نمانده است و نظراتش توسط شاگردانش جمع آوری شده، قسمت کمی هم در شرق کشور بِرِیْلَوی هستند و تضادشان با شیعه کم تر است و تعداد کمی هم مورودی هستند که افراد نسبتاً روشن فکرتری می باشند.

 

خواندن 2705 دفعه

1451 Responses Found

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.